Stoelen
Al anderhalf jaar stonden ze in huis, half af en iedere keer dat ons bezoek er in plaats nam schaamde ik mij dood. Twee geweldige fauteuils maar nog zonder rugleuning. Vreselijk zaten ze geen steun en een leuning die prikte en porde.
Toen we ze kochten op marktplaats zat er oude en vieze stof op en het hout had iemand ooit geprobeerd opnieuw te lakken. Alleen hout wat is behandeld met olie moet je niet met lak gaan bewerken, dat word heel vies. Samen met mijn man heb ik dan ook de stoelen volledig gestript. Stof er af en vies geworden lak te lijf gegaan met afbijt. Daarna de stoelen helemaal kaal geschuurd en op nieuw in de beits gezet. De zitting had ik ander half jaar geleden ook bekleed alleen, die leuning!!!. Met mijn eigen tecker kwam ik niet door het hout, en na de zwangerschap en het herstellen hiervan bleef het project maar liggen. Tot een paar weken geleden ik heb de stoelen mee genomen naar mijn ouders en door de tecker met compressor is de klus eindelijk geklaard.
Hier onder de werk beschrijving en eind resultaat.
De stoel zelf hebben we helemaal behandeld met afbijtmiddel. Een naar klusje wat je het beste buiten kan doen en anders in een goed geventileerde ruimte. Daarna heeft mijn man de stoelen helemaal glad geschuurd en heb ik het geheel in de beits gezet. Ik heb voor 3 lagen gekozen omdat dat het mooiste kleur effect gaf met de beits die we hadden uitgekozen.
Geef een reactie